Deputat PSD: Moțiunea de cenzură “STOP Planului Bolojan…” a trecut “fluierând”!

0
Mi s-a transmis, prin intermediul unor mesaje, că trebuie să votez conform conștiinței…exact acest lucru am făcut astăzi. La fel ca mine au gândit și alți 280 de parlamentari. Astfel, s-a ajuns ca acest guvern, condus haotic de Ilie Bolojan, să fie demis cu un număr record de voturi. Nu există loc de interpretări…gândirea pur USR-istă de a distruge economia țării și de a deschide calea celor însetați de înavuțire din afara României către achiziționarea companiilor rentabile (Hidroelectrica, Romgaz), a fost oprită la timp!
Ce știu sigur că va urma?
Partidul Social Democrat va discuta despre formarea unui nou Executiv cu orice forță politică democratică care înțelege eficiența dialogului într-o echipă și este pregătită de a repune pe picioare motoarele economice ale țării.

Paul Claudiu Cotîrleț
deputat PSD de Neamț