10.4 C
Piatra Neamț
vineri, aprilie 19, 2024

Primarul de Roznov a trecut la PSD! Îl susțin cu toată tăria pe Daniel Harpa, pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Neamț!

Politică

Primarul social-democrat Ioan Filip, candidat pentru un nou mandat în fruntea comunei Zănești

Sâmbătă, 13 aprilie, la o întrunire organizată de filiala PSD Zănești la Căminul Cultural din localitate, primarul social-democrat Ioan Filip și-a anunțat...

Bărbat cu mandat european de arestare, prins la Piatra Neamț

La data de 9 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Neamț au acționat...

Bogdan Dumea, vizită la organizația PSD Piatra Neamț Neamț

Întâlnirea de lucru de astăzi a organizației municipale PSD Piatra-Neamt a fost una specială, prin participarea alături de noi a colegului nostru...

Doctorul Bogdan Mahu se alătură echipei PSD Piatra Neamț. ”Este mai mult decât un gest de sprijin; este un angajament pentru viitor!”

Îți mulțumesc, Bogdan, pentru curajul de a te alătura acestei călătorii, pentru încrederea de a investi într-un proiect care ne responsabilizează pe toți și pentru energia pe care o aduci echipei! Am convingerea că, împreună, vom scrie istorie pentru Piatra-Neamț, vom construi o comunitate în care sănătatea și bunăstarea să fie la ordinea zilei. Bun venit în echipă!

Lovitură grea pentru PNL Neamț, care pierde un primar important, Vasile Pavăl de la Roznov, care a ales tabăra PSD și mai ales, l-a ales pe Daniel Vasilică  Harpa. Primarul de Roznov chiar a precizat în declarația sa că președintele PSD Neamț este unul din motivele care l-au determinat să opteze pentru social -democrați, pentru că el, deși a fost atâția ani înregimentat la PNL, crede că Daniel Harpa(președinte PSD și primar de Tg. Neamț) este omul potrivit pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Neamț, ”omul care are mereu ușa deschisă, o vorbă bună, un sfat, oferă un sprijin”(vezi declarația mai jos).

Un campion a intrat astăzi în echipa câștigătoare! Dl Vasile Pavăl, primarul orașului #Roznov, va candida anul acesta din partea PSD NEAMT. Apreciez în mod deosebit gestul său înțelept de a se alătura echipei noastre, decizie pe care au luat-o și vor continua să o ia și alți nemțeni.Primarul orașului Roznov este unul dintre cei mai performanți edili din județul nostru. Aduce cu el o vastă experiență și cunoștințe valoroase, care vor întări echipa noastră și vor servi cu devotament intereselor comunității roznovene.Îl felicit pentru această decizie inspirată și sunt ferm convins că va continua să muncească, în echipa potrivită, pentru bunăstarea locuitorilor orasului Roznov. Bine ai venit, Lică!

Cu stimă,
Daniel Vasilică Harpa, președintele PSD Neamț.

*****

Dragi roznoveni,

Am ales să mă alătur astăzi echipei PSD și președintelui Daniel Harpa! Am luat această decizie în primul rând pentru comunitate, pentru voi cei care m-ați ales! Am simțit că mă regăsesc alături de valorile social democrate, îmi place să construiesc, să dezvolt, să fac politică și administrație pentru oameni! Un alt motiv este că îl susțin cu toată tăria pe președintele Daniel Harpa, pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Neamț, pentru că, în mod natural, doar un primar cu atâtea mandate poate înțelege cu ce ne confruntăm și ce nevoi avem noi primarii. Așa cum a fost și până acum, știu că întotdeauna voi găsi la Daniel Harpa ușa biroului de președinte al CJ deschisă, o vorbă bună, un sfat și un sprijin! Împreună cu echipa mea de consilieri vom face din Roznov unul dintre cele mai frumoase și moderne orașe din România!

Cu prețuire,
Primar Vasile Pavăl

Mai multe articole

Spațiu publicitar

Ultimele noutăți

Neamț/500 de detectoare de fum și monoxid de carbon vor fi montate gratuit în 10 localități

În data de 24.02.2024, E.ON și Delgaz Grid, împreună cu DSU și IGSU au lansat campania națională „Detector pentru viață”, derulată în...

DGASPC Neamț: Abuzuri mai grave asupra copiilor, inclusiv abuzuri sexuale. Peste 1000 de copii sunt sub măsură de protecție

Numărul cazurilor de abuz asupra copiilor a fost în scădere în primul trimestru al acestui an, comparativ cu aceeași perioadă a anului...

Harpa: Drum de legătură și pod peste Ozana în planul de infrastructură a autostrăzii A8

* Primarul Daniel Harpa, despre acordul de parteneriat cu Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR)Primăria orașului Târgu Neamț a lansat...

Anunturi Apaserv 19 aprilie 2024/Întreruperi, presiune, lucrări

Pentru remedierea unei avarii la reţeaua publică de distribuţie a apeipotabile, Compania Județeană APA SERV S.A. este pusă în situaţianeplăcută de a...

Pipirig/Supărat că a pierdut bani, un tânăr a făcut praf aparatul slot machine din care a luat peste 4500 de lei

La data de 17 aprilie a.c., în jurul orelor 23:30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Târgu-Neamț au fost sesizați prin...