7.9 C
Piatra Neamț
marți, septembrie 21, 2021

Coronavirus Neamţ/ Numărul infectărilor se apropie de 20.000

Politică

Alegeri la PMP Piatra Neamţ/Cristian Sauciuc rămâne pe funcţie

Comunicat de presă Astăzi, 17.09.2021, în cadrul Alegerilor Consiliului Executiv Local (CEL) PMP Piatra Neamț, a fost aleasă...

Remus Munteanu: PSD intervine în scandalul facturilor la energie/PLAFONAREA!

“PSD a venit azi cu un proiect concret pentru plafonarea temporară a prețurilor la gaze și energie! Plafonarea se va face...

Iulian Jugan, noul subprefect de Neamţ

Mâine, la ora 15, în sala mare a Palatului administrativ al CJ Neamt, va avea loc sedinta colegiului prefectural  în care...

Deputatul Remus Munteanu: Succes, dragi elevi!

Dragi elevi, începeți astăzi un nou drum, un nou an școlar și în primul rând vreau să vă urez succes și...

Sunt 59 de noi cazuri SARS CoV2 astăzi, 14 septembrie 2021 în Neamţ, dintr-un total de 19.926 de la debutul monitorizării pandemiei şi până în prezent.

Sunt active 779 de persoane, vindecate 18.365 şi decedate 782.

Opt localităţi sunt în zona galbenă.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 3.929 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba21734510,62
2.Arad24431640,82
3.Argeș28092500,51
4.Bacău27398820,92
5.Bihor29921550,59
6.Bistrița-Năsăud12970751,74
7.Botoșani14907940,93
8.Brașov44570760,74
9.Brăila13564260,33
10.Buzău12944300,41
11.Caraș-Severin12026430,99
12.Călărași10697360,86
13.Cluj599671341,60
14.Constanța447111041,13
15.Covasna864570,23
16.Dâmbovița23135550,53
17.Dolj27932601,12
18.Galați28619760,83
19.Giurgiu11539421,05
20.Gorj9555440,54
21.Harghita8498300,32
22.Hunedoara23517700,62
23.Ialomița11138260,62
24.Iași440141230,81
25.Ilfov470731091,85
26.Maramureș217121551,56
27.Mehedinți8653410,64
28.Mureș24488230,50
29.Neamț19926590,90
30.Olt15239330,94
31.Prahova36713800,83
32.Satu Mare14476642,61
33.Sălaj11283260,97
34.Sibiu27307420,88
35.Suceava259372151,17
36.Teleorman145281131,20
37.Timiș568211671,71
38.Tulcea8667140,47
39.Vaslui16718660,79
40.Vâlcea16872360,65
41.Vrancea11158580,73
42.Mun. București1910994591,68
43.Din străinătate**123714 
44.Cazuri noi nealocate pe județe  2151*702 
 TOTAL1.126.5823.929 

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Spațiu publicitar

Ultimele noutăți

Locuri de muncă în Neamţ săptămâna aceasta/Construcţii şi textile, cele mai multe oferte

Zona Piatra-Neamț Denumire loc de muncaNr locuriAGENT POSTAL1AJUTOR OSPATAR1AMBALATOR MANUAL4BUCATAR1CASIER2COFETAR2CONTABIL1DIRECTOR VANZARI2DULGHER2ECONOMIST1ELECTRICIAN DE ÎNTRETINERE SI REPARATII3ELECTRICIAN DE ÎNTRETINERE SI...

Peste 94.000 de nemţeni s-au vaccinat

De la începutul Campaniei de vaccinare, în judeţul Neamţ au fost administrate 161.082 doze de vaccin, din care 94280 doza a-I-a, 66802  doza a-2-a. Au...

Coronavirus Neamţ/205 persoane internate; 11 decese în 7 zile

În judeţul Neamţ, de la începutul pandemiei, au fost înregistrate 20152 de cazuri COVID-19 şi 103 de cazuri de reinfectare cu SARS Cov 2. 17.865...

Neamţ/Aproape 50 de şoferi au rămas fără permis din cauza vitezei

În perioada 17 – 19 septembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier Neamț au acționat pentru verificarea respectării regimului legal de viteză.

Neamţ/ Un permis ridicat, altul lipsă

La data de 18 septembrie a.c., în jurul orei 20.00 polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Săvinești au depistat în trafic...