9.9 C
Piatra Neamț
duminică, noiembrie 28, 2021

Coronavirus/Neamţ, între primele 10 judeţe la numărul de infectări

Politică

Remus Munteanu(PSD): LANSĂM PROGRAMUL DE GUVERNARE! Marţi, ora 18

Deputatul PSD de Neamţ, Remus Munteanu, informează pietrenii despre lansarea Programului de Guvernare a PSD, în...

Bogdan Gavrilescu dă asigurări că PMP nu va ieşi din scena politică, dar nu exclude colaborarea cu PNL

Preşedintele Partidului Mişcarea Populară Neamţ, Bogdan Gavrilescu a declarat astăzi într-o emisiune TV, că "PMP nu se uneşte cu nimeni!", dar că...

16 noiembrie 2021/Şapte ani de la alegerea lui Iohannis. Preşedintele a pierdut la Neamţ

Se împlinesc, în această seară, la ora 21,00, şapte de ani de când Klaus Iohannis a fost ales preşedinte al României, cu...

pesurse.ro: Eugen Ţapu a votat pentru un guvern cu PSD

Senatorul PNL de Neamţ Eugen Nazare Ţapu, cea mai vocală voce anti PSD şi anti Arsene din judeţ, a votat aseară pentru...

Sunt 43 de noi infectări cu SARS CoV 2, astăzi, 1 septembrie 2021 în judeţul Neamţ, dintr-un total naţional de 1443 de cazuri. Neamţul se situează după Timiş, Constanţa, Satu Mare, Cluj, Bacău, Suceava, Dolj şi capitala(cu cele mai multe infectări; tabelul, mai jos).

De la data monitorizării pandemei şi până în prezent, în Neamţ au fost 19437 de persoane infectate, din care s-au vindecat 18302 şi au murit 778. La această dată, 357 pesoane sunt active.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba21432100,22
2.Arad23969140,35
3.Argeș27743210,20
4.Bacău26685590,42
5.Bihor29485220,14
6.Bistrița-Năsăud12339300,74
7.Botoșani14339130,15
8.Brașov44061270,34
9.Brăila1342570,21
10.Buzău12769200,21
11.Caraș-Severin11703160,36
12.Călărași10426250,62
13.Cluj58686600,72
14.Constanța43783640,50
15.Covasna858520,07
16.Dâmbovița22780170,28
17.Dolj27156440,38
18.Galați28058360,33
19.Giurgiu11212130,44
20.Gorj9327120,18
21.Harghita836940,15
22.Hunedoara23183160,36
23.Ialomița1093860,25
24.Iași43083460,30
25.Ilfov46107311,04
26.Maramureș20756340,28
27.Mehedinți8432180,17
28.Mureș24166200,16
29.Neamț19437430,49
30.Olt14825110,29
31.Prahova36013410,39
32.Satu Mare13466630,59
33.Sălaj1101550,15
34.Sibiu26873240,47
35.Suceava24852460,42
36.Teleorman14047310,52
37.Timiș55347730,70
38.Tulcea8555110,26
39.Vaslui16226250,21
40.Vâlcea16591130,18
41.Vrancea10854200,26
42.Mun. București1873322690,85
43.Cazuri noi nealocate pe județe  1778*81 
 TOTAL1.100.2081.443

Mai multe articole

Spațiu publicitar

Ultimele noutăți

Se aprind luminile de sărbători în Piatra Neamţ! Anul acesta, ornamente noi

Iluminatul decorativ de sărbători se va aprinde la Piatra-Neamț în seara de 1 Decembrie, anunţă munipalitatea pietreană. Pentru...

Coronavirus Neamţ/Situaţia infectărilor şi deceselor din ultimele 7 zile

În judeţul Neamţ, în intervalul 20-27 noiembrie, au fost confirmate covid-pozitiv 175 de persoane, din care 16 copii. Din cele 175 persoane infectate, 43...

100 de veste reflectorizante distribuite de poliţişti la Bicaz

În perioada 22 – 26 noiembrie a.c., în cadrul Campaniei naţionale de prevenire a accidentelor rutiere, poliţiştii din cadrul Secției de Poliție...

Controale în trafic/Şoferi băuţi la volan

n ultimele 24 de ore, poliţiştii cu atribuții pe linie rutieră din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Neamț au desfășurat acțiuni pentru...

Au fost găsiţi!

La data de 26 noiembrie a.c., în urma activităților de căutare desfășurate de polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț, a fost depistat,...