Subprefectul de Neamţ, Florin Zaharia, a condus, astăzi, prima sa şedinţă de Colegiu Prefectural, a cărei ordine de zi a adus în prim plan activitatea a trei servicii deconcentrate.

Subprefectul a anunţat şi presa, punând, astfel capăt şedinţelor cu uşile închise ţinute de altă conducere a Prefecturii, care servea presei un proces verbal asemănător proceselor verbale din şedinţele PCR.

Fost comandant de navă, subprefectul a condus şedinţa cu lejeritate dar, tot atât de adevărat este că nici nu a fost pus în faţa unor subiecte delicate ar fi putut fi ridicate (şi n-au fost), la rubrica diverse.
Au prezentat rapoarte şi probleme:
- Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Neamț
- Centrul Județean Neamț al Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură
- Inspectoratul Teritorial de Muncă Neamț

