Preşedintele PNL Neamţ, Mugur Cozmanciuc, deputat şi candidat pentru Camera Deputaţilor la alegerile din 6 decembrie, a fost infectat cu noul coronavirus.
Anunţul a fost făcut chiar de el, pe pagina sa de socializare:
„Am fost testat pozitiv cu noul coronavirus. Până la această oră mă simt bine, însă mă aflu în izolare pentru următoarele 2 saptămâni.
Acum o spun ca persoană afectată: respectați regulile cu strictețe! Virusul nu ține cont de cine suntem sau ce credem. Are nevoie doar de o clipă în condiții de vulnerabilitate pentru a se transmite. Voi petrece toată această perioadă în izolare însă rămân aici, alături de voi. Să vă dea Dumnezeu sănătate!”

