PNL nu s-a dat înapoi când situația a devenit dificilă. Am avut curajul de a ne asuma responsabilitatea guvernării României în condiții fără precedent în ultima sută de ani din istoria țării, marcate de dificultăți și provocări.

Ce ne-a lăsat guvernarea PSD? O situație precară a finanțelor țării, o economie fragilă și instituții ale statului slăbite. Apoi, guvernul PNL a dat piept cu cea mai gravă criză sanitară și economică generată de pandemia COVID 19 și intervenită la doar patru luni de la preluarea guvernării.Cu toate acestea, Guvernul PNL a făcut față provocărilor imense și continuă să guverneze responsabil, având în vedere climatul economic defavorabil. Continuăm să construim, împreună!#dezvoltamromania#dezvoltamneamtul

