Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Neamţ a hotărât, în această după amiază:
Se instituie obligativitatea purtării măştii de protecţie, astfel încât să acopere nasul și gura, pentru toate persoanele care au împlinit vârsta de 5 ani, în toate spațiile publice deschise de pe raza județului Neamț. Măsura intră în vigoare începând cu data de 4 noiembrie 2020, ora 8.00.
În judeţul Neamţ, este o incidenţăcomunitară de 2,20 de infectări la mia de locuitori, cifră care depăşeşte limita de 1,5, instituită luni seara de Guvern.
Incidenţa, aici: http://www.viatanemteana.info/coronavirus-record-in-romania-7733-de-cazuri-in-neamt-122-listele-pe-localitati-aici/

