-6.3 C
Piatra Neamț
marți, ianuarie 19, 2021

Dragoş Chitic se mai gândeşte: Consiliul Judeţean poate fi o opţiune

Politică

Deputatul USR Bulai o comite din nou: Dacă Eminescu trăia, s-ar fi ocupat de penali, autostradă, inspectorate școlare și pensii speciale

Președintele Comisiei pentru Cultură din Camera Deputaților, nemțeanul USR Iulian Bulai, surprinde printr-o nouă postare pe facebook, de Ziua Națională a Culturii Române. De data...

Cel mai tânăr și cel mai în vârstă parlamentar de Neamț și profesiile lor

Media de vârstă a deputaților nemțeni este 42,5 ani și este ridicată de Dan Laurențiu Leoreanu(PNL) - 56 de ani. Este la al doilea...

Deputatul PNL Mugur Cozmanciuc anunţă importante amnistii fiscale pentru contribuabili. Condiţiile, aici

"Contribuabilii care aveau datorii la buget în 31 martie 2020, pot cere anularea dobânzilor și a penalităților de întârziere aferente obligațiilor fiscale principale până...

Mugur Cozmanciuc, președintele PNL Neamț: 156 de investiții din Neamţ demarate prin PNDL, continuate de Guvern

Guvernul condus de premierul PNL Florin Cîțu a alocat sumele necesare pentru continuarea mai multor proiecte de investiții din județul Neamț, care au fost...

Dragoş Chitic a depus jurământul de consilier local din partea PMP Neamţ, cel de al treilea din 2012 până în prezent. Între două jurăminte de consilier şi unul de primar, Dragoş Chitic se mai gândeşte dacă să rămână în Consiliul Local sau să opteze pentru Consiliul Judeţean, unde este, de asemenea, consilier ales.

Am depus jurământul pentru funcția aleasă de consilier local, luni voi depune jurământul pentru funcția de consilier județean, urmând să optez pentru una dintre cele două poziții”.

Emoțiile au fost prezente și când am preluat mandatul de primar dar și când am predat ștafeta noului primar al municipiului Piatra Neamț.A fost o onoare pentru mine să conduc, cu susținerea dumneavoastră, orașul Piatra Neamț. Au fost peste 12 ani de administrație locală la vârf, în care mi-am dedicat activitatea și priceperea, comunității noastre”.

✅ Mandatele de primar au un început dar și un sfârșit. Important este să lăsăm ceva în urma noastră, să aducem un plus comunității, să încheiem cu fruntea sus și să ne respectăm indiferent de poziția pe care o ocupăm.

✅ Mulțumesc colegilor din primăria pietreană, tuturor celor cu care am lucrat în această perioadă importantă din viața mea, mulțumesc pietrenilor pentru suștinere, implicare și buna colaborare. Îmi doresc să continue parcursul bun al orașului, să fie implementate cu succes proiectele europene pe care le-am câștigat, proiecte care ar trebui să genereze o dezvoltare accelerată a orașului iar pentru fiecare pietrean să aducă o crestere a calitătii vieții și a gradului de confort.

✅ Am depus jurământul pentru funcția aleasă de consilier local, luni voi depune jurământul pentru funcția de consilier județean, urmând să optez pentru una dintre cele două poziții. Indiferent de funcția pe care o voi ocupa rămân un om, la fel ca și dumneavoastră. Un om dedicat comunității noastre, implicat în bunul mers al societății în care trăim. O societate în care trebuie să predomine o atmosferă de colaborare și respect. Dumnezeu să binecuvânteze orașul Piatra Neamț!

Mai multe articole

Spațiu publicitar

Ultimele noutăți

Poliţia Neamţ se autosesizează în scandalul mediatic dintre profesorul hărţuitor sexual şi o elevă

IPJ Neamţ: Având în vedere informațiile și imaginile vehiculate în spațiul public, Compartimentul de Relații Publice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Neamț este...

Neamţ: profesorii semnează alături de părinţi pentru cea de a doua clasă de la Victor Brauner

Profesori şi educatori din Neamţ s-au alăturat părinţilor în demersul acestora către Ministerul Educaţiei, de a nu desfiinţa una din cele două clase de...

Bărbat sau femeie? Persoanele transgender au dat România în judecată şi au câştigat la CEDO. Ce au cerut?

România amendată de CEDO pentru încălcarea drepturilor persoanelor transgender, prin absența unei proceduri de modificare  a genului în actele de identitate Comunicat de presă 19.01.2021   Curtea Europeană...

Tragedie la Băluşeşti: un sugar a murit în timpul unui incendiu

Prin apel la 112, în jurul orei 14:40, pompierii au fost înștiințati despre producerea unui incendiu la o locuință din localitatea Bălușești,  comuna Icușești.  La...

Un turnător nenorocit a sesizat poliţia în legătură cu o petrecere de botez; evenimentul restrâns a fost întrerupt

  O persoană "binevoitoare" care, probabil, nu mai putea de grija răspândirii coronavirusului, a sesizat Poliţia că în casa unui om are loc o petrecere...