Asociatia Club Sportiv Ecvestru „Costache Lupu” regretă trecerea în nefiinţă a unui om de nădejde, Gheorghe Asmarandei(Jaga). A fost alături de noi, de fenomenul ecvestru de la Piatra Neamţ, ne-a susţinut şi ne-a bucurat prezenţa lui în activităţile noastre.
Am mai pierdut un cavaler al sportului ecvestru anul acesta, răpus tot de Covid, un alt susţinător, pe Vasile Ouatu. Această boală ne-a lăsat şi acum, la trecera în nefiinţă a celui ce toţi l-au cunoscut drept Jaga, înderuraţi şi neputincioşi.
Dumnezeu să îl ierte şi să îl odihnească în pace!
Preşedinte, prof Costache Lupu
Baza Hipică, mesaj de coondoleanţe: Am mai pierdut un cavaler al sportului ecvestru”

