„Bani sunt, doar că trebuie voință din partea actualului guvern liberal Orban!”, a declarat senatoarea de Neamţ, Emilia Arcan, după votarea în ședința reunită a Senatului și Camerei Deputaților, rectificării bugetului de stat al României.
Parlamentara de Neamţ a adăugat că a votat pentru
„Alocarea unui miliard de lei către Unitățile Administrativ Teritoriale pentru susținerea școlilor, pentru compensarea sumelor cheltuite de administrațiile locale, abandonate de Guvernul Orban, fiind lăsate să se descurce singure fără bani in lupta impotriva pandemiei”;
şi
suplimentarea bugetului pentru programul START UP NATION;

