
Vasile Alexandroaia, primarul comunei Grinţieş nu a mai apucat să-şi ducă până la capăt mandatul. Iată ce scrie deputatul Mugur Cozmanciuc pe pagina sa socializare:
„Cu durere în suflet vreau să transmit sincere condoleanțe familiei celui care ne-a fost coleg, primarul de la Grințieș: Alexandroaia Vasile. Cuvintele nu vor aduce alinare, dar mă voi ruga ca Dumnezeu să îi odihnească sufletul în pace. Iar pentru noi ce rămași să ne dea de gândit cum ne petrecem viața, pentru că este trecătoare și lăsăm în urmă multă durere”.

