Pompierii romașcani au fost solicitați astăzi, să intervină pentru degajarea unei persoane din râul Siret, în comuna Gâdinți.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Roman cu o autospecială de primă intervenție și comandă, o barcă și o ambulanță SMURD. Militarii au scos din apele râului Siret o femeie ce nu prezenta semne vitale.
O altă femeie a fost scoasă astăzi de pompieri, tot moartă, dar dintr-i fântână:
(foto: sugestiv)

