Primarul Dragoș Chitic:

„O veste bună, în urma unei decizii luate chiar astăzi, este redeschiderea începând cu acest weekend a zonei de grătare din Ștrandul Municipal. Am avut o discuție cu domnul prefect George Lazăr și i-am adresat această rugăminte, de a analiza în cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență posibilitatea deschiderii zonelor de grătare din ștrandurile din județ, ținând cont că urmează un weekend prelungit, luni fiind zi liberă în sărbătoarea creștină de Rusalii. Îi mulțumesc domnului prefect pentru receptivitatea manifestată în legătura cu această solicitare și pentru hotărârea care permite deschiderea zonei de grătare din Ștrandul Piatra-Neamț, în condiții speciale de sigurantă, începând de vineri, 5 iunie.”

