De sâmbătă, 30 mai, va fi repornită telegondola din Piatra Neamţ, în condiţii speciale de siguranţă pentru protecţia călătorilor împotriva infectarii cu virusul SARS CoV 2, a anunţat astăzi, într-o declaraţie de presă on – line, primarul municipiului Piatra Neamţ, Dragoş Chitic.
„Astfel, va fi permis accesul într-o cabină a maxim două persoane, cu excepţia cazului când pasagerii sunt membrii aceleiaşi familii, obligatoriu cu masca de protecţie, cabinele vor fi dezinfectate periodic pe parcursul zilei si la finalul programului”, a precizat edilul.

