Jandarmeria Neamţ a oferit, vineri, clipe de neuitat unei tinere care tocmai a împlinit vârsta majoratului.
La 18 ani, are grijă de surorile ei. Ambii părinţi sunt bolnavi de coronavirus.
„La mulți ani frumoși și sănătoși, Paula ! Visele de astăzi să devină realitate iar speranțele de mâine împliniri !
https://www.facebook.com/jandarmerianeamt/videos/281646286210108/?t=55
Pentru Paula… o aniversare unică!
Pentru noi …o misiune dificilă pentru că a trebuit să ne stăpânim emoțiile.
Paula a ajuns astăzi, 8 mai, la vârsta majoratului doar alături de surorile ei care au implinit 3, respectiv 9 ani la sfârșitul lunii aprilie.
De 3 săptămâni Paula suplinește lipsa părinților care luptă pentru sănătatea lor, afectată în această perioadă de inamicul nevăzut și se pregătește, în același timp, pentru susținerea examenelor de bacalaureat și admitere la facultate.
Multă baftă, Paula!”, mesajul postat de Jandarmeria Neamţ pe fb.

