În această dimineaţă, în jurul orei 6,30, a avut loc un accident rutier în comuna Timişeşti, soldat cu victimă încarcerată. Accidentul s-a produs între autoturism şi un autocamion.
Două echipaje de pompieri de la Detașamentul Târgu Neamț s-au deplasat la locul solicitării cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD.
Pompierii au scos victima din autoturism cu ajutorul echipamentelor speciale pentru descarcerare și au predat-o unui echipaj de la SAJ.
Persoana (un bărbat în vârstă de 43 de ani) era conștientă.
Nu au fost alte victime.
Pompierii au asigurat măsurile PSI și au sablat căile rutiere.
(Informaţi ISU Neamţ; foto: ilustrativ)
(Informaţi ISU Neamţ; foto: ilustrativ)

