În această după amiază, în România s-a înregistrat cel de al 30-lea deces. Este vorba despre un bărbat, 74 ani, județul Hunedoara, internat în secția de Oncologie a Spitalului Județean Deva cu neoplasm în stadiul terminal. S-au recoltat probe pentru COVID 19 în data de 26.03.2020, rezultat pozitiv în data de 28.03.2020. Decedat în 26.03.2020.
În Neamţ, sunt 17 bolnavi confirmaţi OFICIAL – precizăm oficial (alte cifre arată 46); potrivit Grupului de Comunicare Strategică, cifra celor morţi rămâne 3 şi nici un vindecat.

