Preşedintele Consiliului Judeţean Neamţ, Ionel Arsene, a declarat că va lua măsuride
protecţie a angajaţilor la Consiliul Judeţean Neamţ.
Astfel, circa 70-80% dintre angajaţi vor lucra de acasă. În instituţie va rămâne doar personalul care va asigura continuitatea activităţii, astfel încât să nu fie blocat circuitul actelor. Măsura va fi aplicată începând de astăzi sau mâine.

