Azi dimineaţă, o femeie din comuna Ghindăoani a anunţat la 112 că se va sinucide și că a dat foc la casă. Operatorul ISU a ținut de vorbă persoana până au ajuns colegii la locul solicitării.
Incendiul se manifesta în interiorul a două camere.
Pompierii au localizat și lichidat incendiul.
Au ars articole de îmbrăcăminte, materiale textile și o saltea.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost stabilită ca fiind acțiunea intenționată.
Femeia a fost preluată de un echipaj de la SAJ. (Sursa: ISU Neamţ)

